هنگام گیر کردن در آسانسور چه باید بکنیم؟

در عصر حاضر آسانسور به عنوان وسیله ای جهت تسهیل در امر جابجا کردن شهروندان به طور گسترده در مراکزمختلف و ادارات در تمام دنیا استفاده می شود. که البته با وجود اقدامات انجام شده جهت ایمن سازی آسانسورها گاهی شاهد رخدادهای ناگواری هستیم که منجر به وارد کردن صدمه به استفاده کنندگان از این وسیله می شود.

یکی از شایع ترین صدماتی که هنگام استفاده از آسانسور بوجود می آید زمانی است که آسانسور به هر دلیلی از حرکت باز ایستاده است و مسافران سعی در خارج شدن از ان می نمایند.

البته توصیه می شود هرگونه عملیات نجات مسافران از داخل کابین آسانسور تحت نظارت مستقیم پرسنل آسانسور انجام شود.

آسانسور به یکی از دلایل زیر از حرکت باز می ایستد:

1-استفاده نادرست مسافر از آسانسور

2-قطع برق ساختمان

3-نقص مکانیکی و الکتریکی

در هنگام گیر کردن، در آسانسور بمانید زیرا آسانسور ایمن است و سقوط نمی کند.

مردم را داخل کابین نگه دارید و هرگز با اهرم اقدام به بازکردن درب آسانسور نکنید،زیرا بسته شدن درب آسانسور دلیلی دارد و باز کردن آن به زور اشتباه است. اگر برق آسانسور قطع شد نگران ماندن در تاریکی نباشید زیرا آسانسورها مجهز به سیستم برق اضطراری هستند.

با تلفن همراه خود با افرادی که خارج از آسانسور هستند تماس بگیرید . دکمه زنگ یا تلفن را فشار دهید ،درصورتی که به علت تاریکی نتوانستید دکمه را پیدا کنید از نور گوشی خود استفاده کرده و زنگ را فشار دهید. این دکمه در ساختمان زنگ می زند تا ساکنین ساختمان متوجه شوند کسی در آسانسور گیر کرده است. اگر پاسخی نشنیدید با تلفن خود شماره آتش نشانی را شماره گیری کنید.

سیگار نکشید و از کبریت استفاده نکنید چون ممکن است باعث هشدار آتش سوزی ومتوقف شدن آسانسور شوید.

زمانی که سیستم محرک یک آسانسور به هر دلیلی متوقف می شود سیستم ترمز آن فعال می شود و کابین در هر موقعیتی که هست ثابت می ماند.

باید توجه داشت آسانسور گاهی از حرکت باز می ایستد و اصطلاحا گیر می کند ، و این یکی از رایج ترین ایرادهایی است که به آسانسور گرفته می شود اما اگر بدانیم این توقف ها ناشی از فعال شدن بخشی از سیستم امنیتی آسانسور است و در واقع دارد از جان مسافران محافظت می کنند.

شاید با این طرز فکر در کابین تاریک و بی حرکت آسانسور کمتر احساس خطر کنیم.

شرکت خدمات فنی شهرآرا ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری آسانسور در کرج

خواندن 3222 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید