خدمات تعمیرات،سرویس و نگهداری آسانسور در کرجخدمات تعمیرات،سرویس و نگهداری آسانسور در کرج

تلفن برخی از شعب ما در کرج :

عظیمیه کرج 32504040 | گوهردشت کرج 34441010 | جهانشهر کرج 34454545 | مهرشهر کرج 33401929

باغستان 34338500 | فاز 4 مهرشهر 33502020 | گلشهر 33506070 | فردیس 36556060 | ساسانی 32802020  آزادگان 32262070

میدان کرج 32233030 | هفت تیر 32225050 | مهرویلا 32701010 | سه راه گوهردشت 34206080 | کلاک 32311040

زمین های خانم انصاری 32743000 | میدان مادر 32743077 | درختی 33506070 | واریان شهر 36700967 | گرم دره 36106353

ارتباط با مدیریت : 09123535969

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در گوهردشت کرج

آسانسور یکی از اجزا و امکانات ساختمان های امروزی است و بدون عدم وجود اختلال در نوع عملکرد آن می تواند در آسایش ساکنین یا مراجعه کنندگان به آن محیط تاثیر مثبت بگذارد، از این رو مدیریت آن ساختمان ( با هر نوع کاربری مثل مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و ... ) موظف است که در بازه های زمانی مشخص برای مثال ماهیانه یا هر شش ماه یا سالیانه نسبت به سرویس و نگهداری این تجهیز اقدام نماید و در صورت وجود اختلال یا مشکل خاصی حتما ازشک خدمات تعمیر آسانسور استفاده کند. شرکت خدماتی شهرآرا آماده ی ارائه ی خدمات لازم در منطقه ی گوهردشت کرج می باشد و در صورتی که در این بخش سکونت دارید و درصدد یافتن یک مرکز معتبر برای بهره مندی از سرویس های لازم و مرتبط با امور سرویس و نگهداری آسانسور هستید، حتما با ما تماس بگیرید.

مزایای سرویس دوره ای آسانسور چیست؟

 • تامین امنیت و ایمنی این دستگاه به منظور کاهش حوادث و خطرات جانی برای استفاده کنندگان
 • تنظیم سرعت حرکت آن و جلوگیری از هر گونه لرزش و توقف
 • پیشگیری از ایجاد اختلال در عملکرد آن
 • افزایش طول عمر قطعات داخلی
 • جلوگیری از ایجاد هزینه های گزاف به منظور تعمیر آسانسور، در صورتی که نسبت به سرویس دوره ای آن توجهی نشده باشد.
 • شناسایی قطعه ی معیوب و تعویض آن قبل از این که بر نحوه ی کار سایر بخش های اسانسور نیز تاثیر منفی بگذارد.

تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در گوهردشت کرج

 چه زمانی استفاده از خدمات سرویس و نگهداری و تعمیر آسانسور الزامی است؟

با توجه به این که گوهردشت کرج منطقه ای شلوغ و پر جمعیت و اپارتمان نشین می باشد، استفاده ار این خدمات به صورت دوره ای برای هر ساختمانی که به اسانسور مجهز است، الزامی است؛ زیرا همانطور که گفته شد باعث می شود که قبل از وقوع مشکل جدی برای این تجهیزات، اقدامات لازم را به عمل آورده باشید. در واقع هر مدیر ساختمانی بهتر است که یک مرکز ارائه دهنده ی خدمات را شناسایی و به ساکنین معرفی نماید. بهتر است که این مرکز از لحاظ جغرافیایی و فاصله به آدرس شما نزدیک باشد تا در سریع ترین زمان ممکن از خدمات سرویس و نگهداری و تعمیر آسانسور در گوهردشت کرج بهره مند شوید. هر یک از ساکنین باید در حین استفاده از این تجهیز نسبت به کوچکترین صدا ها نیز حساس باشند، اگر دستگاه دارای لرزش در طبقات است، اگر بی دلیل متوقف می شود، اگر سرعت آن کاهش یافته یا صدای غیر معمول و غیر طبیعی از آن شنیده می شود، لازم است که فورا این موضوع را به مدیر ساختمان اطلاع دهید تا در اسرع وقت با شرکت خدماتی شهرآرا در گوهردشت کرج تماس بگیرد تا از خدمات تعمیر آسانسور استفاده نمایید. تکنیسین های مجرب مجموعه ی ما در کوتاه ترین زمان ممکن در آدرس اعلام شده از سوی شما حاضر خواهند شد و نسبت به کشف ایرادات، تشخیص خرابی های مورد نظر و کشف علت صدای ایجاد شده در اسانسور اقدام می نمایند.

شرکت خدماتی شهرآرا در گوهردشت کرج

ما به عنوان یک مرکز معتبر در خصوص ارائه ی خدمات سرویس و نگهداری و تعمیر آسانسور و تعویض قطعات، بسیار بر این نکته تاکید داشته ایم که نگهداری و استفاده ی صحیح از این دستگاه در نهایت به افزایش طول عمر مفید آن می انجامد و کارشناسان فنی مجموعه ی ما می توانند مشاوره و پاسخ های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند؛ پس در صورت لزوم تنها کافی است که از طریق شماره های درج شده در این وب سایت با ما تماس بگیرید. مشاوران فنی شرکت خدماتی شهرآرا آماده ی ارائه ی خدمات هر چه بهتر به مشتریان ارجمند خواهند بود.

تعمیرات آسانسور شامل چه مواردی می شود؟

 • تعمیرات موتور گیربکس
 • تعمیرات کابین، تابلو، کابین و درب ان و سایر اجزا

قبل از آغاز به تعمیر هر یک از موارد، لازم است که ایرادات اصلی و اینکه دقیقا چه قطعه ای دچار مشکل شده، کشف شود و لازمه ی این کار برخورداری تکنیسین ها و تعمیرکاران از دانش و تجربه ی عملی فراوان می باشد؛ چرا که برای مثال در خصوص موتور گیربکس موضوع بسیار حساس بوده و باید با دقت نسبت به تشخیص مشکل اقدام گردد. اکثر اوقات سرنشینان اسانسور از تکان های ناگهانی داخل کابین شکایت دارند و دچار ترس می شوند و دقیقا این ها نشانه ی وجود مشکلی در عملکرد موتور گیربکس آسانسور می باشد. تمامی کارشناسان فنی شرکت خدماتی شهرآرا در گوهردشت کرج به طور حرفه ای در این زمینه تخصص دارند و مطمئن باشید که در صورت مراجعه به مجموعه ی ما در نهایت از کیفیت خدمات رضایت کافی خواهید داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در مهرشهر کرج

آیا تا به حال از خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات آسانسور استفاده کرده اید؟

اگر ساختمان مسکونی یا اداری شما مجهز به این سیستم است، آیا می دانید که سرویس دوره ای این تجهیزات در بازه های زمانی منظم از جمله مهم ترین کارهایی است که برای افزایش امنیت و حفاظت از جان خودتان باید به آن توجه داشته باشید؟

در ساختمان محل سکونت یا محل کارتان توجه و رسیدگی به این امر مهم بر عهده ی کیست؟

اگر مدیریت ساختمان این وظیفه را بر عهده دارد، حتما از وی در مورد آخرین تاریخ استفاده از خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر آسانسور سوال کنید. ممکن است که قبلا از این سرویس بهره مند شده اما از کیفیت کار و یا قیمت زیاد خدمات ناراضی بوده باشید، در این صورت لطفا رسیدگی مجدد به این موضوع را متوقف نکنید و اگر از عملکرد یک مجموعه رضایت نداشتید، سعی کنید از خدمات سایر شرکت های فعال در زمینه ی تعمیر آسانسور استفاده نمایید.

تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در مهرشهر کرج

سرویس و تعمیرات آسانسور در مهرشهر کرج

اگر ساختمان شما در منطقه ی مهر شهر قرار دارد، پیشنهاد می کنیم که بدون معطلی با شرکت تعمیرات آسانسور شهر آرا کرج تماس بگیرید. ما با توجه به سوابق درخشان خود در این زمینه به شما اطمینان می دهیم که از خدمات مجموعه ی ما راضی خواهید بود و این همکاری ادامه دار و مستمر می گردد. ما آماده ی ارائه ی خدمات لازم و عقد قرارداد های دوره ای با تمامی مجتمع های مسکونی، اداری و حتی تجاری واقع در مهرشهر کرج خواهیم بود و بدون شک این که به صورت سالانه مشترک استفاده از سرویس نگهداری و تعمیر آسانسور باشید، از هر لحاظ به نفع شما می باشد؛ زیرا در زمان های مشخص و کاملا منظم از خدمات بهره مند می شوید و قطعا به لحاظ هزینه نیز تعرفه های مناسبی را برای مشترکین موسسه شهر آرا در نظر گرفته ایم. برای آگاهی از هزینه های پایه و قیمت تعمیرات آسانسور در مهرشهر کرج با ما تماس بگیرید.

 تعمیر آسانسور شامل چه اقداماتی است؟

عملیات مرتبط با تعمیرات پیچیدگی های خاص خود را دارد و به همین دلیل شخص تعمیرکار باید از تجربه و دانش کافی بهره مند باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند که این تجهیزات پس از نصب اولیه به علت نو بودن قطعات و عدم فرسودگی تا مدت های طولانی نیازی به بررسی و رسیدگی ندارند، اما چنین نیست و لازم است همانطور که گفتیم در بازه های زمانی منظم نسبت به سرویس آن ا اقدام شود. این بررسی از آن جهت اهمیت دارد که قبل از این که کار به جایی برسد که مجبور شوید از خدمات تعمیر آسانسور استفاده نمایید، نسبت به وجود اشکالات جزیی یا کلی و یا ایرادی در عملکرد هر یک از قطعات داخلی این تجهیز آگاه خواهید شد و یافتن به موقع خرابی ها باعث می شود که بتوانید از گسترش آن ها جلوگیری نمایید.

به طور کلی زمانی که تحت عنوان خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر آسانسور کارشناسان موسسه خدماتی شهر آرا در محل حاضر شده و به بررسی تجهیزات می پردازند، دو حالت کلی اتفاق می افتد؛ قطعه ای از دستگاه اسانسور معیوب است و نیاز به تعمیرات و یا تعویض دارد یا این که قطعات مشکلی ندارند و فقط نیاز به تنظیمات مجدد دارند. اگر شما به عنوان یک کاربر استفاده کننده از این تجهیز به طور منظم نسبت به رسیدگی به آن اقدام کرده باشید، به ندرت اتفاق می افتد که گزینه ی اول یعنی تعویض قطعات آسانسور در برنامه ی کاری ما قرار گیرد. معمولا اغلب سرویس هایی که در منطقه ی مهرشهر کرج برای ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و .... ارائه می گردد در خصوص تنظیم مجدد سیستم اسانسور می باشد و یا با یک تعمیر جزیی مشکل به طور کل حل می شود و نیازی به صرف هزینه های گزاف نیست.

تاثیر آموزش استاندارد تکنیسین ها و کارشناسان فنی تعمیر آسانسور در ارائه ی خدمات با کیفیت به متقاضیان

از آن جایی که روز به روز با پیشرفت تکنولوژی تغییرات مثبتی در این صنعت به وجود می آید، بدون شک دستگاه های مدرن تر و توسعه یافته تری به بازار ارائه شده و در ساختمان های مختلف پیاده سازی و نصب می گردد، بدیهی است که موسسه خدماتی شهرآرا به طور دقیق و کامل به این موضوع توجه دارد که دانش و تجربه ی تئوری و عملی کارشناسان و تعمیرکاران باید نسبت به نیاز روز و تغییرات به وجود آمده به روز رسانی گردد؛ بنابراین شیوه ی سرویس، نگهداری و تعمیر آسانسور نیز علیرغم پیروی کردن از استاندارد ها و روش های اصولی قدیمی تکامل یافته است به گونه ای که تمامی همکاران ما خود را با پیشرفت های صنعت اسانسور هماهنگ سازی کرده باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در جهانشهر کرج

یکی از موارد مهمی که پس از اتمام پروژه های طراحی و اجرای آسانسور در یک ساختمان لازم است که مورد توجه قرار گیرد، به سرویس دوره ای این تجهیزات مربوط می شود که مشخصا باید در بازه های زمانی منظم انجام گردد. صرف نظر از اینکه کدام شرکت وظیفه ی نصب اسانسور را بر عهده داشته است، شما می توانید برای استفاده از خدمات تعمیرات و نگهداری آسانسور با شرکت خدماتی شهر آرا تماس بگیرید. اگر ساختمان اداری یا مسکونی یا تجاری شما در جهانشهر کرج واقع شده است، بهره مندی از خدمات مجموعه ی ما بهترین گزینه ی پیش روی شماست. زمانی که یک شرکت معتبر، با سابقه و حرفه ای را برای استفاده از چنین خدماتی انتخاب می نمایید، امکان همکاری طولانی مدت و رضایت بخش بسیار افزایش می یابد؛ زیرا می توانید بر کیفیت ارائه ی سرویس نگهداری آسانسور و همچنین تعهد پرسنل و تعمیر کاران آن مجموعه به انجام درست و بی نقص کار حساب کرده و با خیال راحت این وظیفه را به آن ها بسپارید. شرکت شهر آرا به عنوان یکی از فعالین خوشنام و با سابقه در این زمینه ی کاری در منطقه ی جهانشهر کرج آماده ی شروع پروژه های جدید و ارائه ی خدمات لازم به متقاضیان ارجمند خواهد بود. از آن جایی که ممکن است در یک منطقه یا شهر خاص مجموعه های متعددی در زمینه ی تعمیرات آسانسور فعالیت داشته باشند؛ با توجه به تخصصی بودن این امور به متقاضیان پیشنهاد می کنیم که حتما سوابق درخشان یک مجموعه را بررسی نمایند و قبل از عقد قرارداد به منظور بهره مندی از سرویس های دوره ای نمونه کارهای اجرایی قبلی آن ها را مد نظر قرار دهند. همچنین در خصوص قیمت فروش قطعات آسانسور و دستمزد های مرتبط با هزینه های تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در جهانشهر کرج اطلاعات کافی کسب کنند.

تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در جهانشهر کرج

برای تعمیر آسانسور در یک ساختمان به چه مواردی توجه خواهد شد؟

البته که پاسخ به چنین سوالی شامل ذکر موارد جزیی و متعدد فنی و مهندسی است اما در ادامه ی این مقاله ی تخصصی از وب سایت شرکت خدماتی شهرآرا برخی از نکات مهم بیان شده است که در مرحله ی آنالیز و کشف مشکل پیش آمده به منظور رفع ایرادات احتمالی این تجهیزات بسیار اهمیت دارند و افراد یا مجموعه ی انتخابی به عنوان تعمیرکار اسانسور حتما باید نسبت به این نکات آگاهی داشته باشند. به هر میزان که خود شما و همچنین شرکت ارائه دهنده ی خدمات سرویس و نگهداری آسانسور از موارد کلیدی مطلع بوده و همچنین از تسلط کافی در این کار بهره مند باشند، در نهایت این امر تاثیر قابل توجهی در بهینه سازی هزینه های مالی و زمانی خواهد داشت. با فرض این که ساختمان مسکونی یا اداری شما در منطقه ی جهانشهر کرج واقع شده باشد و شما برای بهره مندی از خدمات تعمیرات آسانسور با مجموعه ی شهرآرا تماس گرفته باشید، یک کارشناس به آدرس اعلام شده از سوی شما اعزام خواهد شد و به منظور کشف عوامل ایجاد کننده ی نقص، تجهیزات را از نزدیک مورد بررسی قرار می دهد.

تعرفه و قیمت خدمات تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور

پس از بررسی نمودن و تست کردن قسمت های مهم و اصلی این دستگاه، حتما علت اصلی ایجاد کننده ی مشکل مشخص خواهد شد و در نهایت شخص کارشناس به منظور ادامه ی پروسه ی سرویس و نگهداری آسانسور در کرج در صورت نیاز به تعویض قطعات و عدم امکان تعمیر قطعه ی معیوب، ضمن در نظر گرفتن بهترین و مرغوب ترین قطعات سعی می کند تا از ایجاد هزینه های اضافی بپرهیزد، در نتیجه مجموعه ی شهرآرا خدمات تعمیرات اسانسور در جهانشهر کرج  را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین تعرفه به متقاضیان ارجمند ارائه خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص در بازه ی زمانی ای که به استفاده از این خدمات نیاز دارید، حتما از طریق شماره های درج شده در این وب سایت با ما تماس بگیرید.

در چه شرایطی استفاده از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور ضروری است؟

 • در صورتی که مدتی پس از نصب و راه اندازی اولیه، این دستگاه از عملکرد مناسبی برخوردار نیست.
 • اگر به صورت مکرر پیش آمده که افراد در درون کابین گیر کنند و درب آن باز نشود.
 • در مواقعی که حرکت اسانسور بین طبقات به آرامی صورت نمی پذیرد و با تکان های شدید همراه است.
 • در صورتی که بیش از شش ماه یا یک سال است که از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور استفاده نکرده اید .
 • در هر زمان که نشانه ای مشکوک مشاهده کردید ائم از هر گونه صدا، ضربه، کند بودن حرکت، مشکل در پنل کلید ها و ..... که حاکی از خارج شدن عملکرد این دستگاه از حالت استاندارد و وجود نقص در تجهیزات داخلی آن است؛ سریعا با ما تماس بگیرید.

شرکت خدماتی شهرآرا پشتیبان همیشگی شما و آماده ی ارائه ی سرویس های لازم به متقاضیان ساکن در جهانشهر کرج می باشد.

دوشنبه, 14 آبان 1397 ساعت 08:55

فروش قطعات آسانسور

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

فروش قطعات آسانسور

متقاضیان خرید دستگاه اسانسور و همچنین منازل، ساختمان های اداری و تجاری، مجتمع ها و سایر مکان هایی که به منظور سهولت تردد و انتقال به طبقات بالاتر از این تجهیز استفاده می کنند، با گذشت زمان ممکن است که به خدمات تعمیر، سرویس و نگهداری و در نهایت تعویض قطعات آسانسور نیاز داشته باشند. در این صورت معمولا تهیه و خریداری لوازم یدکی لازم سخت به نظر می رسد. در حالی که اگر از همان ابتدا به شرکت و مجموعه ای معتبر و فعال در زمینه ی فروش قطعات آسانسور مراجعه کنید بدون اتلاف وقت و صرف هزینه های گزاف می توانید قطعه ی مورد نظر خودتان را تهیه نمایید. شرکت تعمیرات آسانسور شهرآرا کرج نیز به عنوان یکی از فعالان در این زمینه با کسب سال ها تجربه و اعتبار در زمینه ی فروش لوازم یدکی اسانسور آماده ی ارائه ی خدمات به متقاضیان ارجمند از جمله اشخاص و مجموعه های تعمیراتی یا فروشگاهی همکار می باشد. این قطعات در دو نوع مکانیکی و الکتریکی موجود هستند و برای اطلاع از موجود بودن، مدل ها و قیمت روز هر یک می توانید از طریق شماره های موجود در این وب سایت با کارشناسان فروش ما صحبت نمایید.

فروش موتور انواع آسانسور

 یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم در این تجهیز، موتور آن می باشد که در واقع نیروی کافی برای انتقال دادن کابین به طبقات مختلف را فراهم می نماید. شما می توانید در صورت نیاز به انواع موتور گیر بکسی یا گیرلس یا لوازم یدکی و جانبی ان ها با مجموعه ی ما هماهنگ نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است هر قطعه ای را بتوان در بازار فروش به قیمت های متفاوتی پیدا کرد اما قبل از خرید حتما نسبت به این موضوع اطمینان حاصل نمایید که مبلغ ذکر شده توسط فروشنده به عنوان قیمت فروش موتور انواع آسانسور منصفانه و منطقی باشد. یکی از دیگر قطعات این تجهیز که مرتبط با قطعه ی موتور نیز می باشد، شاسی است که در واقع به عنوان یک سازه ی فلزی نگهدارنده ی موتور و فلکه ی هرزگرد می باشد و قسمت های دیگری مثل کابین اسانسور، سیم بکسل ها و .... بر روی آن قرار می گیرند. به این ترتیب این قطعه وزن زیادی را تحمل می نماید و به همین دلیل کیفیت ساخت و استاندارد بودن آن از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر قصد تعویض یا خرید شاسی موتور آسانسور را دارید، می توانید تنها از طریق یک تماس تلفنی از مشاوره های کارشناسان فروش شرکت شهرآرا بهره مند شوید.

فروش کابین آسانسور

از جمله قطعه های بسیار اساسی این دستگاه، کابین آن می باشد که بدون شک از نظر کاربران و بینندگان، مهم ترین قسمت آن است و در معرض دید آنان قرار دارد. معمولا در ساخت هر قطعه ای توسط تولید کنندگان و همچنین برای انتخاب توسط خریداران فاکتور های مشخصی مورد توجه قرار می گیرد. در خصوص تولید انواع کابین آسانسور شرکت های سازنده به مواردی همچون مطابقت با استاندارد های ساخت، تامین امنیت داخلی کابین، استفاده از متریال با کیفیت و درجه یک و به کارگیری از عناصر تامین کننده ی زیبایی ظاهری توجه ویژه ای دارند. برای کاربران یا استفاده کنندگان از این تجهیز نیز مواردی همچون زیبایی و شکیل بودن، اندازه و ابعاد داخلی استاندارد و حرکت کردن آهسته و بدون تنش کابین آسانسور بسیار اهمیت دارد و می توان گفت به همین دلایل باید در طراحی و تولید این قطعه ی بسیار مهم به این موارد توجه شود. شرکت ها و مجموعه هایی که در زمینه ی فروش کابین آسانسور فعال هستند نیز باید سعی داشته باشند محصولاتی با درجه ی کیفی بالا و ساخته شده از زیباترین و جدید ترین متریال های روز نظیر ام دی اف، استیل،  شیشه،سنگ و ..... را در دسترس خریداران قرار دهند.

 فروش قطعات آسانسور

فروش لوازم یدکی و قطعات جانبی آسانسور

با توجه به این که این دستگاه مدرن و بسیار پر کاربرد در زندگی امروزی، از قسمت های مختلفی تشکیل  شده است، ممکن است که در بازه های زمانی مختلف نیاز به تعویض و خریداری قطعه های مختلفی از آن برای استفاده کنندگان مطرح گردد.  لازم به ذکر است که شرکت تعمیرات آسانسور شهرآرا کرج در زمینه ی فراهم سازی و فروش لوازم یدکی اسانسور از جمله انواع ریل راهنما یا  Guide Rail، فلکه هرزگرد، سیم بکسل و قلاب سر آن، انواع فریم و یوک کابین، فروش انواع درب اتوماتیک و نیمه اتوماتیک آسانسور، ترمز مکانیکی الکتریکی گاورنر Governor، وزنه تعادل یا  Counter Weight، انواع کفشک اسانسور، زنجیر جبران، شالتر پروانه ای، بافر ضربه گیر، قفل درب، Parachut پاراشوت آسانسور و ....  فعال می باشد.

یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 15:07

آشنایی با ایراد پاراشوت آسانسور

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

آشنایی با ایراد پاراشوت آسانسور

معمولا چیزی که ما به عنوان کاربر و استفاده کننده از وسایل برقی صنعتی انتظار داریم، این است که همیشه از عملکرد صحیح و درست مورد انتظارمان برخوردار باشند، اما بسیار بدیهی است که هر یک از این تجهیزات به دلایل مختلفی نظیر استفاده ی غیر استاندارد یا موارد فنی پیش آمده دچار نقص در عملکرد معمول خود شوند. در صورت مواجه شدن با این مسئله، بهترین کار پرهیز از هر گونه اقدام تشخیصی یا تعمیراتی خودسرانه است؛ چرا که برای مثال اگر آسانسور منزل یا ساختمان محل کار ما دچار خرابی شود، از دانش فنی و مهارت لازم برای کشف ایرادات و رفع آن ها برخوردار نیستیم؛ پس بهترین کار تماس با شرکت، مجموعه و موسسات تعمیرات آسانسور می باشد. یکی از موارد مهمی که ممکن است به عنوان یک نقص در خصوص اسانسور ساختمان ها به وجود بیاید، مربوط به پاراشوت یا ترمز ایمنی است. متاسفانه پدید آمدن هر گونه اختلال در عملکرد این سیستم می تواند زمینه ی ایجاد خطرات و خسارات متفاوتی را به وجود آورد. اینکه در مواقع لازم ترمز ایمنی آسانسور فعال شد یا نشود، مسئله ای است که در این مقاله از سری مقالات سایت شرکت خدمات فنی شهرآرا کرج مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کاربرد ترمز ایمنی یا پاراشوت آسانسور چیست؟

پاراشوت یک سیستم حفاظتی است که معمولا کابین اسانسور ها به آن مجهز هستند. این سیستم باعث می شود که درصورت حرکت نمودن کابین به پایین ( با سرعت زیاد و بر خلاف سرعت از پیش تعیین شده ) عمل توقف صورت بپذیرد و از ایجاد خطرات و آسیب های احتمالی برای افرادی که داخل این تجهیز حضور دارند، جلوگیری نماید. در هر صورت و در هر شرایطی وظیفه ی اصلی این ترمز، متوقف ساختن کابین در حال حرکت و سقوط آزاد است و یکی از مشخصه های آسانسور استاندارد و نصب صحیح آن این است که به سیستم پاراشوت مجهز باشند. این که این عملیات متوقف سازی چگونه صورت می گیرد، روندی پیچیده دارد اما در هر صورت باید ترمز ایمنی با ریل های راهنمای وزنه ی تعادل درگیر شود تا کابین متوقف گردد. عواملی مثل خرابی ترمز موتور، پاره شدن سیم بکسل و ... از جمله دلایل فعال شدن پاراشوت می باشند.

آشنایی با ایراد پاراشوت آسانسور

چگونگی رفع عیوب پاراشوت آسانسور

زمانی که از طریق شماره های موجود در این سایت، به منظور سرویس و چکاپ دوره ای اسانسور ساختمان مسکونی یا اداری خود با کارشناسان و پشتیبانان فنی شرکت خدمات فنی شهرآرا کرج تماس بگیرید، در اسرع وقت تکنیسین های حرفه ای ما به آدرس اعلام شده از سوی شما اعزام خواهند شد تا به صورت حضوری و از نزدیک سیستم ترمز ایمنی را چک نمایند. در این هنگام فرد تعمیرکار به موارد زیر توجه خواهد داشت:

 • وسیله ی ایمنی برقی بر روی کابین نصب شده باشد، تا در صورت فعال شدن پاراشوت آسانسور بتواند موتور دستگاه را متوقف کند.
 • برای حرکت قسمت گاورنر لازم است که از سیم بوکسل فولادی منعطف استفاده شود، در این صورت ایمنی بیشتری فراهم شده است.
 • یکی از تست های مهم در این زمینه مربوط به زمان واکنش نشان دادن گاورنر اسانسور می باشد، این زمان باید در وضعیت حداقل قرار داشته باشد تا در صورت ایجاد خطر سقوط ازاد قبل از اینکه سرعت حرکت کابین زیاد شود، سیستم پاراشوت فعال گردد.
 • در چکاپ های دوره ای و سرویس های تعمیرات آسانسور، توسط کارشناسان فنی با تجربه وضعیت ترمز ایمنی بررسی خواهد شد تا علل زمینه ساز و ایجاد کننده ی آن به طور کامل شناسایی و رفع گردد.

تعویض روغن موتور و پاراشوت آسانسور

با توجه به اینکه اسانسور های گیر بکسی کاربرد متداولی دارند، لازم است که در هنگام چکاپ این تجهیز نسبت به ضرورت نیاز به تعویض روغن موتور نیز توجه کافی داشت. اینکه هر چند وقت یکبار و در چه زمان هایی لازم است چنین کاری انجام شود، کاملا به نوع و شرایط دستگاه و میزان استفاده از آن بستگی دارد اما به طور معمول، این کار به صورت سالیانه انجام می گردد.  در خصوص نوع روغن گیربکس آسانسور نیز باید بگوییم که بر اساس نوع چرخ دنده های ریز یا درشت به کار رفته، باید غلظت مناسبی از این ماده انتخاب گردد و به میزان بزرگتر بودن چرخ دنده ها، طبیعتا از روغن غلیظ تری استفاده می گردد. در صورت عدم توجه به تعویض به موقع روغن موتور گیر بکس اسانسور ممکن است مشکلاتی در خصوص ترمز آن به وجود بیاید و در مواقعی ترمز ایمنی یا پاراشوت آسانسور فعال شود؛ بنابراین باید در بازه های زمانی منظم نسبت به این مسئله توجه داشت و از یک سرویس کار و تعمیرکار حرفه ای کمک گرفت تا وضعیت روغن را کنترل نماید تا از این طریق از هر گونه نشتی در اتصالات، ایجاد مشکل در نشت بند ها، اسیب به چرخ دنده های موتور و ..... جلوگیری گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

متداول ترین ایرادات احتمالی آسانسور ها

با گسترش یافتن استفاده از تجهیزات بالابر و اسانسور در ساختمان های امروزی، نیاز به بهره مندی از خدمات نصب و تعمیر آسانسور نیز بیش از پیش مطرح شد و مجموعه های زیادی نظیر شرکت خدمات فنی شهرآرا به منظور ارائه ی سرویس های با کیفیت و تخصصی، در این زمینه فعالیت گسترده ای را آغاز کردند. با توجه به تجربیات به دست آمده بخش زیادی از مشکلات متداول که ممکن است برای این دستگاه به وجود بیاید، مربوط به نحوه ی استفاده و نوع کاربری از آن است و بخشی نیز به کیفیت ساخت و همچنین چگونگی سرویس سالیانه آسانسور بر می گردد که در این خصوص به طور معمول لازم است که در بازه های زمانی منظم از خدمات مربوطه استفاده شود تا تمامی قطعات و نحوه ی عملکرد آن ها تست و بررسی شده و در صورت داشتن ایراد و مشکل جدی، هر چه سریع تر نسبت به رفع و تعمیر قطعه یا قطعات اسانسور اقدام شود تا از به وجود آمدن خطرات و نقص فنی گسترده تر جلوگیری گردد. در ادامه ی این مقاله ی تخصصی به بررسی دو مشکل که در مورد انواع آسانسور های نصب شده در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و .... رایج می باشند، پرداخته شده است.

رفع عیب درب آسانسور

درب این دستگاه چه از نوع اتوماتیک باشد و یا نیمه اتوماتیک ممکن است دچار مشکلاتی شود و شما به عنوان استفاده کننده از این وسیله ی پر کاربرد، متوجه شوید که عملکرد معمول را نداشته و نیاز به استفاده از خدمات تعمیر اسانسور دارد. در برخی موارد مشاهده می شود که وقتی درون آسانسور قرار می گیرید، درب مرتبط با طبقات بسته می شود اما درب اتوماتیک آن مجددا باز می گردد، در این مورد و البته در موارد مشابه دیگر لازم است که فرد متخصص سیم کشی مدار ایمنی و دو شاخه ی درب اتومات کابین را چک کند و از سالم بودن و درست عمل کردن ان اطمینان کسب نماید. مشکل بعدی که در اکثر مواقع موجب ترس و دلهره ی افراد می شود، این است که این دستگاه در طبقه ی مورد نظر قرار گرفته اما درب اتوماتیک آن باز نمی شود؛ در صورتی که با چنین موردی برخورد داشتید حتما با شرکت خدمات فنی شهرآرا تماس بگیرید تا یکی از کارشناسان و تکنیسین های مجرب ما به محل شما اعزام شود و سریعا لته های درب، ریل ها، قدرت موتور درب و سیم کشی های مربوط به آسانسور را چک نماید تا دیگر با چنین مورد استرس زایی مواجه نشوید. یکی دیگر از متداول ترین ایرادات احتمالی درب آسانسور این است که در با سرعت نامناسبی بسته می شود؛ یعنی سرعت آن تند تر یا کند تر از حد معمول است، در هنگام مشاهده ی چنین مسئله ای نیز پیشنهاد می کنیم که از دستکاری خودسرانه بپرهیزید و با شرکت پشتیبان و تعمیرات آسانسور شهرآرا تماس بگیرید.

متداول ترین ایرادات احتمالی آسانسور ها

علت لرزش کابین آسانسور چیست؟

 شاید شما نیز این تجربه ی ناخوشایند را داشته اید که وقتی درون اسانسور قرار دارید، متوجه لرزش بدنه و تکان خوردن کابین آن شوید. مسلما این حالت احساس بدی برای اشخاصی که درون این تجهیز هستند، ایجاد می کند اما مثل هر مشکل دیگری، راه حلی دارد. اول از همه باید به مسئله قت کرد که آیا این اتفاق در طبقات خاصی رخ می دهد، آیا بیش از ظرفیت دستگاه از ان استفاده نشده است و اینکه آیا در کل طبقات یک ساختمان و در هر حالتی شاهد لرزیدن کابین آسانسور هستید؟

 زمانی که می خواهید با شرکت شهرآرا تماس بگیرید، حتما به طور دقیق کارشناسان ما را از جزییات تجربه ی خود و مشکل پیش آمده برای آسانسور منزل یا محل کارتان مطلع سازید. لرزش کابین اسانسور به عنوان یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از نصب این دستگاه به وجود بیاید، نیازمند بررسی کارشناسانه برای کشف علت اصلی آن است اما ایجاد هر گونه مشکل در نصب ریل ها، نا متناسب بودن سایز آن ها و عدم وجود فاصله ی استاندارد بین ریل ها می توانند یکی از مهم ترین دلایل ایجاد این ایراد باشند. نوع طراحی کابین آسانسور و ضخامت ورق های فلزی لازم برای ساخت آن  نیز می تواند در انتقال دادن لرزش ها به داخل بدنه ی آن موثر باشد. معمولا در هنگام تولید این تجهیز با استفاده از نرم افزار های تخصصی میزان دقیق لرزش دستگاه در هنگام حرکت با سرعت های مختلف سنجیده می شود و اگر از ضخامت مناسبی از ورق های لازم استفاده گردد تا کابین اسانسور به اندازه کافی سنگین باشد، در هنگام استفاده ی کاربر چنین مشکلی بروز نخواهد کرد اما از دیگر دلایل لرزش کابین آسانسور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فاصله ی زیاد کفشک ریل کابین که موجب ایجاد حرکت های ریز افقی کابین خواهد شد ( لقی کابین سانسور )
 • آچارکشی ما مناسب و عدم استاندارد بودن اتصالات در هنگام مونتاژ
 • ساییدگی لنت کفشک و اصطکاک آن با ریل ها
 • تنظیم نبودن درب ها
 • عدم تنظیم لرزه گیر های روی کابین
 • جرم گرفتگی شدید ریل های آسانسور
 • یکسان نبودن میزان کشش سیم بکسل های متصل به بدنه
 • ایجاد اختلال در عملکرد معمول موتور دستگاه
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

ضرورت استفاده از خدمات سرویس دوره ای و تعمیرات آسانسور ها

یکی از مهم ترین مواردی که اکثر کارشناسان و تکنیسین های فنی به طور قاطعانه به آن اشاره می نمایند، ضرورت چکاپ و سرویس دوره ای برای تجهیزات برقی و صنعتی می باشد که هر گونه تعلیل و تاخیر در انجام این امر، ممکن است به ایجاد مشکلی منجر شود؛ زیرا هر تجهیزی از قبیل انواع آسانسور های خانگی و صنعتی پس از مدت زمانی که از به کار گیری و استفاده از آن می گذرد، دچار فرسایش خواهد شد و ریسک به وجود آمدن مشکلات و خرابی ها در سیستم آن بیشتر می شود، از این رو شناسایی و کشف عوامل زمینه ساز مشکل و توجه به نشانه های حاکی از عدم عملکرد صحیح و معمول آن، موجب می شود تا به میزان زیادی از هزینه های ناخواسته ی زمانی و مالی جلوگیری شود. از آن جایی که تامین امنیت در آسانسور یکی از مهم ترین مسائل است و به جرات می توان گفت در خصوص این تجهیز، نقش اصلی را ایفا می کند، همین مساله می تواند دلیل کافی برای استفاده از خدمات سرویس دوره ای و تعمیرات آسانسور باشد.

 

ضرورت استفاده از خدمات سرویس دوره ای و تعمیرات آسانسور ها

خدمات چکاپ و سرویس سالیانه آسانسور و کاهش قابل توجه خسارت های جانی و مالی

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که به جهت جلوگیری از خسارت های احتمالی، هر چند وقت یکبار باید از چنین سرویس هایی استفاده شود؟

پاسخ شرکت خدمات فنی شهرآرا به چنین سوالی این است که اگر به طور اتفاقی و ناگهانی مشکل خاصی برای تجهیزات اسانسور منزل یا محل کارتان ایجاد نشود، می توانید به صورت سالیانه از این خدمات استفاده نمایید. فرقی نمی کند که تجهیزات آسانسور به کار رفته در ساختمان شما از چه نوعی است، در هر صورت به علت اینکه هر روز از این وسیله استفاده می شود، امکان به وجود آمدن آسیب و مواجه شدن با ایرادات احتمالی وجود دارد و همانطور که گفتیم خدمات سرویس دوره ای و تعمیرات آسانسور ها می تواند تضمینی برای کاهش چنین ایراداتی باشد.

استفاده از خدمات سرویس دوره ای و تعمیرات آسانسور برای چه ساختمان هایی  ضروری تر است؟

صرف نظر از اینکه اسانسور به کار گرفته شده در یک ساختمان برای محیط اداری تعبیه شده است یا مسکونی، در هر صورت باید به طور مرتب و منظم مورد بازبینی کارشناسانه قرار گیرد اما به دلیل اینکه آپارتمان نشینی و ساخت ساختمان های چند طبقه بسیار رواج یافته است و همچنین به صورت روزانه در بسیاری از ساختمان های اداری شلوغ نیز به میزان زیادی از آسانسور استفاده می شود؛ پس ضروری است که مسئولان و مدیران داخلی نسبت به تعمیرات اسانسور و حفظ ایمنی و سلامت فنی این دستگاه در این ساختمان ها، هوشیارانه تر عمل نمایند.

خدمات بازبینی و سرویس سالیانه آسانسور شامل چه مواردی است؟

زمانی که شما از طریق شماره های موجود در این سایت با شرکت شهرآرا تماس حاصل نمایید و درخواست استفاده از سرویس های دوره ای و تعمیراتی را با کارشناسان پشتیبانی ما مطرح کنید، در کوتاه ترین زمان ممکن تکنیسین های فنی با تجربه و نیرو های متخصص مجموعه ی ما به صورت کاملا مجهز به ابزار ها و تجهیزات و دستگاه های مدرن تست و چکاپ آسانسور و همچنین دارا بودن کارت شناسایی معتبر، در آدرس اعلام شده از سوی شما حضور می یابند. تمامی مراحل این بازبینی بدون نیاز به کمک شما و تماما توسط کارشناسان فنی انجام خواهد شد و اولین موردی که مورد بررسی قرار می گیرد، تست قطعات مختلف دستگاه جهت تشخیص سریع عیوب تجهیزات می باشد. اگر قطعات مختلف عملکرد مورد انتظار را نداشته باشند و یا با مشکل و تاخیر عملیات تعیین شده را انجام دهند، مرحله ی بعدی شناسایی قطعه های معیوب و فرسوده ی آسانسور خواهد بود.

در صورتی می توانید از خدمات تعمیرات اسانسور استفاده نمایید که قطعه یا قطعات مذکور قابل استفاده ی مجدد باشند؛ زیرا در برخی موارد بیش از حد دچار فرسودگی و آسیب شده اند و بهترین اقدام، تعویض آن ها با یک نمونه نو و جدید می باشد. در پایان عملیات مرتبط با سرویس دوره ای آسانسور گواهی سلامت دستگاه به شما داده می شود که در آن تاریخ اخرین چکاپ و گزارشی از آن چه مورد بررسی قرار گرفته است یا قطعاتی که تعویض شده اند، ذکر شده و برخورداری از این گواهی موجب می شود که در دفعات بعدی که به تعمیرات آسانسور احتیاج پیدا کردید، سوابقی از آن چه تاکنون بر روی دستگاه انجام شده است، در دسترس داشته باشید و به تعمیرکار ارائه دهید.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور

این طور به نظر می رسد که تجهیزی مثل آسانسور به میزان زیادی با زندگی مدرن پیوند خورده است. امروزه با رواج بیش از پیش آپارتمان نشینی، شاهد ساخت ساختمان هایی جدید با سبک های مختلف در محل زندگیمان هستیم که اکثریت آن ها دارای طبقات و واحد های زیادی می باشند. در واقع کمبود فضا باعث شده است که سازندگان علاقه مند به ساختن چنین بنا هایی شوند و در عین حال سازندگان برای راحتی بیشتر خریداران و ساکنین لازم است که تدابیر مناسب را اجرایی کنند. از جمله مهم ترین این تدابیر به کار گیری روش هایی برای سهولت رفت و آمد افراد در طبقات مختلف یک ساختمان است و با توجه به افزایش تعداد طبقات و ارتفاع یک بنا دیگر نمی توان فقط به راه پله ها اکتفا کرد بلکه حتما لازم است که از آسانسور مخصوصا برای دسترسی به واحد و طبقات بالاتر استفاده شود.

به کار گیری از انواع آسانسور های هیدورلیک و غیر هیدرولیک در ساختمان های مختلف تجاری و مسکونی و ..... علاوه بر تامین سهولت دسترسی، موجب افزایش یافتن ارزش آن ملک و ساختمان نیز خواهد شد.  این تجهیز ساختمانی یکی از پرکاربرد ترین وسایلی است که ساکنین و افراد مختلف روزانه از آن استفاده می کنند و از آن جایی که آسانسور نیز مانند سایر تجهیزات حمل و نقل، پس از گذشت زمانی فرسوده و مستهلک می شوند، نیاز به سرویس و نگهداری و تعمیرات دارند. در این مقاله می خواهیم به مهم ترین نکاتی که به منظور استفاده ی استاندارد در راستای نگهداری آسانسور باید مورد توجه قرار گیرند، اشاره نماییم. 

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور

خرید آسانسور، یک انتخاب پیچیده اما مهم

معمولا خرید آسانسور، یک امر تخصصی است که سازنده ی ساختمان بر اساس بودجه و اطلاعات خویش آن را انجام می دهد و با توجه به تعدد شرکت های وارد کننده یا مونتاژ کننده ی این دستگاه، انتخاب می نماید که از کدامیک خرید نماید. بدون شک اگر ساکنین یک ساختمان بخواهند چنین کاری را انجام دهند، برایشان سخت خواهد بود؛ زیرا از اطلاعات کمتری برخوردار هستند اما در هر زمان و هر شخصی که برای خرید آسانسور اقدام می نماید، حتما با مدل های متنوعی برخورد خواهد کرد که باعث می شوند انتخاب کمی دشوار به نظر برسد. راهکاری که در این قسمت می توان ارائه داد، این است که ابتدا باید شرایط ساختمان و فضایی که برای نصب اسانسور در اختیار است، به درستی آنالیز و مشخص شود. در واقع کاری که باید انجام داده شود، به این صورت است که ابتدا تعیین گردد که برای ساختمان مذکور چه آسانسوری، با چه ظرفیتی و چه امکاناتی مناسب می باشد. اگر آپارتمانی با تعداد واحد کم دراختیار باشد،  استفاده از آسانسور هایی با ظرفیت چهار نفر مناسب بوده و در غیر این صورت سازنده باید به فکر خرید اسانسور هایی با ظرفیتی بالاتر باشد و طبیعتا هزینه ی بیشتری نیز باید پرداخت نماید.

از شرکت های وارد کننده و فروشندگان بخواهید که اطلاعات مربوط به دستگاه را در اختیار شما قرار بدهند و دقت داشته باشید که موتور به کار رفته شده در ساخت آسانسور بسیار اهمیت دارد؛ زیرا این موتور وظیفه اش بالا و پایین بردن محفظه ی این تجهیز است که باید توان و قدرت کافی برای این کار را داشته باشد و در اکثر مواقع خرابی، ایراد های ایجاد شده موبوط به از کار افتادن قسمتی از موتور آسانسور است. موضوع دیگری که باید در هنگام خریداری چنین دستگاهی به ان توجه شود، مربوط به گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. حتما در هنگام خرید  اسانسور از فروشنده در خصوص مدت زمان و مواردی که شامل گارانتی می شوند، سوال نمایید.

نکات مهم برای نگهداری آسانسور، افزایش طول عمر دستگاه و کاهش نیاز به خدمات تعمیرات

1.اولین و مهم ترین نکته ای که معمولا افراد در هنگام استفاده از این تجهیز رعایت نمی کنند، توجه نکردن به ظرفیت اسانسور و حمل بار با آن می باشد. طراحی موتور این دستگاه با توجه به ظرفیت آن ها انجام می شود؛ برای مثال اگر آسانسوری با ظرفیت چهار نفر در ساختمان شما وجود دارد، شما مجاز هستید تا بر اساس میزان وزن تعیین شده در کاتالوگ این تجهیز از آن استفاده کنید و در صورتی که میزان وزن بیشتر توسط آن حمل شود، قطعا به موتور آسانسور فشار بیشتری وارد شده و حتی ممکن است طناب ها و تسمه های داخلی آن پاره شوند و جان شما به خطر بیوفتد.

2.چگونگی باز و بسته کردن درب اسانسور در افزایش طول عمر آن، تاثیر گذار می باشد که باید به آن توجه کنید. سعی نمایید در هنگام باز کردن درب به آن ضربه بزنید و زمانی که چراغ مربوطه روشن شد، درب آن را باز کنید و در هنگام بستن آن را به آرامی ببندید. 

خدمات سرویس و تعمیرات آسانسور

در صورتی که علیرغم رعایت نمودن نکات مهم برای نگهداری اسانسور ساختمان مسکونی یا تجاری شما، باز هم مشکلات فنی برای این تجهیز به وجود بیاید، جای هیچ گونه نگرنی وجود ندارد؛ زیرا به طور طبیعی نیاز است که به صورت ماهانه یا هر چند ماه یکبار نسبت به بررسی و چکاپ و سرویس آن اقدام نمایید. برای این کار فقط کافی است که از طریق شماره های موجود در سایت تعمیرگاه و مجموعه ی شهرآرا با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت کارشناسان فنی در منزل یا محل کارتان حضور می یابند و به عیب یابی آسانسور می پردازند تا در صورت نیاز به تعمیر آسانسور و یا تعویض قطعات مناسب ترین اقدامات را انجام دهند.

شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 15:16

خلاصه ای از تاریخچه آسانسور

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

خلاصه ای از تاریخچه آسانسور

وجود ساختمان های بلند سبب شد تا این سوال در ذهن انسان ها ایجاد شود که چگونه می توانند وسیله ای بسازند که به صورت عمودی حرکت کند و سبب جا به جایی افرلاد و لوازم شود.

کاوش های باستانی نشان داده که از زمان های خیلی دور مصریان بر روی این موضوع تحقیق می کردند و طناب هایی گره زده را در دست بردگان قرار می دادند تا انها را بکشند و سبب بلند شدن و جا به جایی اشیا از روی زمین شوند.

در کوه های تبت و یونان این عمل برای جا به جایی اجسام و افراد استفاده می شد به گونه ای که اجسام و افراد را در سبد های بزرگ قرار می داند و به وسیله طناب می کشیدند و جا به جا می کردند اما این حمل و نقل های عمودی دارای نقص بسیار مهمی بودند، اگر طناب ها پاره می شدند افراد و وسایل سقوط می کردند و هیچ را جلوگیری برای نجات آن ها وجود نداشت و این مشکل باعث ایجاد خصارت های زیادی می شد.

خلاصه ای از تاریخچه آسانسور

اولین آسانسور ها در اواسط سال 1800 میلادی به وجود آمدند. قبل از آن مردم باید از پله های ساختمان های چند طبقه بالا می رفتند و یا به وسیله اهرم برای حمل اشیا سنگین تر به سطح بالا تر اقدام می کردند در حالی که با اختراع اسانسور های ساده تحول عظیمی در صنعت جا به جایی ایجاد کرد.اما این اسانسور ها نیز مشکلات خاص خودشان را داشتند چرا که در صورت بروز مشکل امکان سقوط کابین آسانسور وجود داشت.

سپس لودر مودرن به وجود آمد که با تنظیم مقررات دنده ایمنی آغاز شد به گونه ای که امکان بروز آزاد شدن کابین آسانسور را از بین برد.

در سال 1852 در ایالت متحده آزمایشی در حضور مردم انجام شد به طوری که باعث وحشت عموم شد. طناب سکو آسانسور را برش دادند و سکو شروع به سقوط کرد و اما ناگهان در نقطه ای متوقف شد. این آزمایش تست ابزار ایمنی آسانسور بود که با موفقیت رو به رو شد. از آن به بعد تکنولوژی در زمین آسانسور گام های بزرگی برای پیشرفت در پیش گرفت.

اولین آسانسور ها

اولین آسانسور هیدرولیکی در سال 1870 در نیویورک کار کرد.

اولین آسانسور هیدرولیکی در سال 1889 در ساختمان DEMAREST در نیویورک راه اندازی شد.

اولین آسانسور هیدرولیکی با دکمه های فشار و بدون راننده در سال 1894 راه اندازی شدند.

اولین پله برقی در سال 1900 در نمایشگاه جهانی پاریس رو نمایی شد.

و اما اولین آسانسور با شفت کشش مشابه آسانسور های امروزی در سال 1903 راه اندازی شد.

 

در طول سالها آسانسورها و بالابرها تنها در چندین مورد استفاده قرار می گرفتند. در حالی که امروزه ما از آسانسور ها برای ایجاد راحتی در بسیاری از کار ها استفاده میشود.

امروزه از آسانسورها در مکان های صنعتی برای حمل اشیاء بزرگ و یا مواد به طبقه های بالاتر استفاده می شود. علاوه بر این، آسانسورها در تنظیمات کشاورزی نیز مورد استفاده قرار گرفته اند. همچنین اسانسور های دامب ویترز( (dumbwaiters در ساختمان ها قرار گرفته اند تا اقلام کوچکتر را بدون نیاز به حرکت فیزیکی از پله ها به طبقه بالا حمل کنند.

همچنین در سال های اخیر، آسانسورهای پله ای ساخته شده اند به گونه ای که افراد می توانند بر روی صندلی مخصوص بنشیند و از پله ها بالا بروند.

اسانسور ها و بالابر ها تأثیر قابل توجهی بر استفاده شخصی و صنعتی داشته اند.

امروزه تنوع زیادی از آسانسور ها با کاربرد های مختلف می توان در سر تا سر استان البرز مشاهده کرد.

همچنین شما عزیزان جهت تعمیرات آسانسور در کرج می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با شرکت خدمات فنی شهرآرا تماس حاصل فرمایید

پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 14:16

سرویس و نگهداری آسانسورها

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

سرویس و نگهداری آسانسورها

سرویس و نگهداری آسانسورها به معنی چک کردن کلیه قطعات آسانسور به صورت منظم و مداوم است.تمامی دستگاه ها و وسایل مصرفی که برای حمل استفاده می شوند نیازمند بررسی و بازبینی مستمر هستند.گاهی این سیستم حمل قرار است که وسیله یا بار را جابجا کند,که در صورت ایجاد حادثه احتمالی فرد از لحاظ مالی متضرر میشود.اما گاهی قرار است که فقط افراد با آن تردد داشته باشند که در این بخش دیگر ضرر مالی مدنظر نیست بلکه پای جان افراد در میان است.

آسانسورهای مسافربری وظیفه تردد افراد را در یک ساختمان یا مجتمع به عهده دارند که ممکن است در طول روز بسته به تعداد طبقات و افراد این تردد بارها تکرار شود.پس نتیجه می گیریم که اهمیت سرویس و نگهداری کمتر از نصب اسسانسور نیست.

وقتی از لحاظ مالی این موضوع را بررسی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که اگر قطعه یا قطعاتی به مرور زمان دچار فرسودگی یا خرابی شوند,هزینه نسبتا زیادی برای تعمیر آن باید پرداخت شود.زیرا قطعه باید به طور کلی تعویض شده و یا سرویس آن مستلزم زمان بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر است.یا حتی ممکن است که آسانسور قبل از خبردار شدن افراد خراب شده و با گذشت  زمان حوادث جبران ناپذیری اتفاق بیفتد.بنابراین می توان از این مطلب به این نکته رسید که لازم است همانطور که برای خود و یا اتومبیل,خانه و وسائل ارزشمند خود بیمه در نظر میگیریم,برای حفظ جان و مالمان و امنیت تردد روزانه خود به این قضیه نیز توجه کافی را داشته باشیم.

سرویس و نگهداری آسانسورها

سرویس و نگهداری آسانسور ها به صورت ماهیانه انجام می شود.به این ترتیب که سرویسکاران مجرب ,حرفه ای و با تجربه با داشتن تجهیزات پیشرفته و کافی ماهی یکبارکار بازبینی آسانسورها را انجام می دهند.اگر که خرابی نیاز به تغییر قطعه داشت,ابتدا ساکنین را در جریان قرار داده و سپس کار تعمیر را انجام می دهند.

قسمتهایی که در این بازدید ها بازبینی و چک می شوند شامل موارد زیر هستند:

 • موتورخانه
 • چاه آسانسور
 • درب های طبقات
 • کابین

پس بطور کلی این سیستم شامل بازرسی,سرویس,تعمیر پیشگیرانه و تعمیرات خرابی است.

بازرسی به این دلیل انجام می شود که اگر آسانسور نیاز به سرویس یا تعمیر پیشگیرانه دارد,در زمان مناسب پیگیری شود.

زمانی که بازرسی انجام شد و نیاز به سرویس داشت,برای قطعات ثابت و متحرک آسانسور انجام می شود.

تعمیر پیشگیرانه نیز زمانی انجام می شود که خرابی قطعه نداشته باشیم و جلوی فرسودگی و خرابی گرفته شود.

تعمیر خرابی ها در صورتی انجام می شود که دستگاه از کار افتاده  و یا قطعه بهطور کامل از بین رفته باشد.

انواع تست های آسانسور نیز شامل موارد زیر است:

 • تستت زمان حرکت
 • تست ترمز
 • تست سرخوردگی
 • تست قفل درب طبقات
 • تست عملکرد صحیح موتور
 • تست بالانس بودن کابین و وزنه تعادل
 • تست کشش سیم بکسل ها
صفحه1 از2