مقایسه اجمالی آسانسورهای باربری و مسافر بری

آسانسورها در یک دسته بندی کلی به 2 دسته آسانسورهای باربر و آسانسورهای مسافر بر تقسیم می شوند .

آسانسورهای مسافر بر آسانسورهایی هستنئد که اشخاص مجاز به سوار شدن در آن ها هستند. ابعاد و ساختار این آسانسورها به گونه ای است که به راحتی برای افراد قابل استفاده است .

آسانسورهای باربر هم آسانسورهایی هستند که اشخاص مجاز به سوار شدن در آن ها نیستند و برای جلوگیری از آسیب های احتمالی که ممکن است افراد حین جا به جا کردن بار بین طبقات مختلف ساختمان متحمل شوند کاربرد دارند و عموما برای جا به جا کردن اجناس سنگین بین طبقات مختلف ساختمان و انجام کارهای خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد .

ابعاد و ساختار آسانسورهای باربر به گونه ای طراحی شده است که برای انسان ها قابل استفاده نیستند به عنوان مثال سطح کف آن ها یک متر مربع و عمق آن هم یک متر و ارتفاع آن هم نهایتا 2 متر است .

سرعت آسانسورهای باربر با توجه به میزان بار و نحوه اجرای عمل آن ها متفاوت است .

ساختار و طراحی کابین آسانسورهای باربر به گونه ای است که حمل بار و کالاهای سنگین را میسر می سازد . از جمله ویژگی های آسانسورهای باربرمیتوان به موارد زیر اشاره کرد : در آسانسورهای باربر برای جلوگیری از خطر سقوط و افزایش ایمنی از جک هیدرولیک استفاده شده است . هم چنین در ساختار آن ها از الکترو موتور غوطه ور در مخزن برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی استفاده شده است .

حرکت آسانسور بار بر رو به پایین است و با کمک نیروی ثقل انجام میشود و نیازی به روشن شدن موتور آن ندارد .

در بالای این آسانسورها سیستم فرود اضطراری تعبیه شده است که در صورت قطع برق مشکل ایجاد نشود .

هم چنین جهت جلوگیری از خطر پوسیدگی در شرایط مختلف آب و هوایی از رنگ خودرویی و یا اپوکسی استفاده میشود .

آسانسورهای باربری از حرکت یکنواخت و آرامی برخوردار هستند . ابعاد این آسانسورها به گونه ای است که حتی در ساختمان های قدیمی که امکان نصب آسانسور نیز وجود ندارد قابل اجرا است .

برای افزایش امنیت آسانسورهای باربری در مواقعی که مقدار بار زیاد است یک سمت تمامی کابل های فولادی را به حسگرهای فشار روغن متصل می کنند تا اگر احیانا حین کار پارگی رخ داد کل سیستم آسانسور خاموش نشود وکار آسانسور مختل نشود .

همچنین شما عزیزان جهت سرویس و نگهداری آسانسور در کرج می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با شرکت خدمات فنی شهرآرا تماس حاصل فرمایید

خواندن 3783 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید