تعمیرات آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس آسانسور مجموعه ای است از بازبینی کلی قطعه ها که بر روی آن نصب شده و نظارت دائم بر چگونگی کارکرد سیستم آسانسور نصب شده.

تمامی سیستم ها نیازمند رسیدگی و نگهداری می باشند به ویژه سیستم هایی که امنیت آن ها بسیار مهم می باشد و خرابی آن ها باعث ایجاد خطرات جانی میشود به همین دلیل سرویس آسانسور به صورت ماهیانه دارای اهمیت بسیار زیادی پس از نصب آسانسور می باشد.

از لحاظ اقتصادی نگه داری آسانسور به صورت ماهیانه نیز دارای اهمیت می باشد.اگر قطعه ای از آسانسور در حال خرابی یا فرسودگی باشد با تعویض و تعمیر به موقع آن می توان از به وجود آمدن اختلال در عملکرد آن جلوگیری نمود.

روش های تعمیرات آسانسور

آموزش تعمیرات آسانسور از مهم ترین بخش های این کار می باشد و بسیار پیچیده تر از نصب آن است، در میان تعداد زیادی از قطعات که نصب شده پیدا کردن خرابی بسیار مهم بوده و اگر تعمیر کار دارای تجربه کافی در این زمینه نباشد در برطرف کردن خرابی دچار مشکل می شود.

 تعمیرات آسانسور به دسته تقسیم می گردد.

1- تعویض و تعمیر تخصصی قطعات خراب شده

2- تنظیمات داخلی قطعات سالم نصب شده در آسانسور

اکثر خرابی مربوط به تنظیمات داخلی قطعات سالم می باشد. تعمیر کردن آسانسور مستلزم داشتن اطلاعات کافی نصب آن است زیرا نصب صحیح قطعه جدید برای جایگزینی قطعه معیوب نیز حائز اهمیت است.

فروشندگان و نصابان آسانسور و شرکت های سرویس و نگه داری و تعمیرات دارای مسئولیت بسیار زیادی در این زمینه می باشند. بنابراین با پیشرفت این صنعت، آسانسورهایی با تکنولوژی های پیچیده و بسیار مهم تولید می شود که باید نحوه نصب و سرویس آن ها نیز یاد داده شود تا تعمیرکاران و سرویس کاران با این محصولات آشنا شده و به یادگیری آن بپردازند.

دلیل یادگیری نکته های ایمنی در مراحل آموزش نصب آسانسور

برق گرفتگی

صدمه دیدن به دلیل برخورد اندام با تجهیزات سنگین

کم بودن فضا

مرتفع بودن و خطر سقوط

شوک الکتریکی

قطعات سنگین

مکمل ارتباطی زنجیره صنعت آسانسور و ساختمان، نصاب آسانسور و سرویس کار و تعمیر کار آن می باشد. بناهای قدیمی برای بازسازی نیاز به آسانسور و تعمیرکار باتجربه تر آن هستند.

 

خواندن 2933 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید