بالابر چیست ؟ و انواع بالابر ها

بالابر ها به ماشین الاتی گفته میشود که برای حمل بار یا افراد در محل های مختلف استفاده میشود و با اسانسور و جرسقیل ها فرق دارد .بالابر های ثابت اصولا در فروشگاها کارخانه جات یا در انبار های برای حمل بار استفاده میشود در برخی زمان بالابر ها در ساختمان ها ی اماده به ساخت یا در برج های عظیم برای بالا بردن مصالح های ساختمانی یا بالابردن مهندسین  عمران و کارگران ساختمانی استفاده میشود .

بالابر مستقیم

در این بالابر ها جک مستقیم زیر بار قرار میگیرد و برای حمل اماده هستن این بالابر ها برای حمل اساس و بار در فروشکاه ها استفاده میشود اگر در این صورت افراد بخواهند از این بالابر استفاده کنند باید سقف ایمنی یا کابین ایمنی روی بالابر قرار دهند تا اتفاقی رخ ندهد.

بالابر های زنجیره ای

بالابر هایی هستند که با یک کابل یا زنجیر بالای کابین متصل شده را حرکت می دهد که از نظر ایمنی بسیار خطرناک هستند و از این نوع بالابرها اصلا نباید به عنوان بالابر نفر و شخص استفاده شود و هر روز باید قسمت برق و ایمنی ان برسی شود بالابر هایی هم وجود دارند که ثابت هستند و 2 کارایی همزمان دارند هم قادر به بالابردن عمودی هستند و هم  سیستم توانایی به صورت افقی را دارند و کار ها را سریع و اسان تر مینمایند .

همچنین شما عزیزان جهت سرویس و نگهداری آسانسور در کرج می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با شرکت خدمات فنی شهرآرا تماس حاصل فرمایید

خواندن 2188 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید