انواع خرابی ها و مشکلات آسانسورها

در زیر به بعضی از خرابی ها و مشکلاتی که مممکن است گاهی اوقات برای آسانسور و هنگام سوار شدن به آسانسور رخ دهد اشاره خواهیم کرد

1-حبث شدن در آسانسور: قطع برق شهری و عدم وجود ژنراتور در ساختمانها و مجتمع ها و تجهيز نبودن آسانسورها به سيستم black out ، سوار شدن بيش از حد ظرفيت(که معمولا 4 نفر می باشد) و پاراشوت كردن آسانسور، عدم سرويس و نگهداری آسانسور توسط مالكان و ساکنان ساختمان ها، استفاده از آسانسور هاي ارزان قيمت و بی کیفیت توسط مالكان مجتمع ها، تعويض قطعات آسانسور با قطعات بی کیفیت پس از خرابی آسانسور، عدم مهارت كافي تكنسين آسانسور و حتی تعمیرکار و ديگر موارد كه بيشترين تعداد حوادث آسانسور در تهران و سایر شهرهای ایران شامل اين گروه مي باشد.

2-گير كردن آسانسور: علت بروز این مشکل اتفاقاتی شامل خارج شدن اتاقك از ريل راهنما، گيرپاچ كردن گيربكس موتور، جمع شدن سيم فولادي روي كابين آسانسور، پاراشوت كردن، فرسودگي و خوردگي مي باشد.

3-گير كردن اعضاي بدن در قسمت بالاي كابين آسانسور: این مورد و مشکل عموما به علت خطاي تعميركار آسانسور در هنگام تعميرات در آسانسورهاي تك درب و مكانيكي (قديمي) و آسانسورهايي كه فاقد چشم الكترونيك هستند روي مي دهد که معمولا به بی تجربه بودن تعمیرکار نیز مربوط می باشد.

4-سقوط افراد در داخل چاهك يا روي كابين آسانسور: علت بروز این مشکل خطرناک مواردي مانند پاره شدن كابل های کابین به دلايل مختلف ، عدم قفل درب ورودي هنگاميكه آسانسور در طبقه توقف نكرده است و در مواردی باز هم خطاي تعميركار آسانسور در هنگام تعميرات مي باشد.

5- آتش سوزي و برق گرفتگي آسانسور: علت این مشکل نیز مواردي مانند فرسودگي و غير استاندارد بودن سيستم برق رساني آسانسور،‌ اشتباه تعميركار آسانسور در برقراري اتصالات برقي و حريق هاي عمدي مي باشد.

همچنين باكس آسانسور به عنوان يكي از عوامل انتقال دهنده عمودي دود و حرارت در ساختمان داراي اهميت بسیاری مي باشد.

خواندن 10543 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید