انواع آسانسور

کلیه آسانسورها از چند جهت با هم تشابه دارند از جمله کابین و حرکت آسانسور به صورت عمودی و افقی می باشد.

تنها تفاوتی که آسانسورها با یکدیگر دارد نحوه وارد شدن نیروی محرکه به کابین است که آسانسورها را به 4 دسته : آسانسورهای هیدرولیک-آسانسورهای وینچی –آسانسورهای مغناطیسی و آسانسورهای کششی تقسیم کرد.

آسانسورهای هیدرولیک

باید اشاره کرد که در زمان حال و از جمله در کشورهای اروپایی آسانسورهای هیدرولیک در بین آسانسورها جایگاه ویژه ای پیدا کرده است .

آسانسورهای هیدرولیکی دارای محاسن بسیاری بوده است که میتوان به تسهیل در نصب آن و نرمی در استارت اولیه ؛بالا بودن عمر این مدل ار آسانسورها و سهولت در تعمیر و تعویض قطعه می باشد. علاوه بر تمامی محاسن یاد شده در آسانسورهای هیدرولیکی می توان به محدودیت در ارتفاع آن و همچنین پایین بودن سرعت این مدل آسانسورها اشاره کرد.

آسانسور وینچی

نوعی از مدل آسانسور می باشد که با زنجیرو یا با طناب فولادی آویزان است که باید اشاره کرد در این مدل از آسانسور قاب وزنه وجود ندارد.

آسانسورهای مغناطیسی

در آسانسورهای مغناطیسی تجهیزات متصل شده وریریل ها روی دیوار چاه آسانسور با مغناطیس دائم نقش استاتور موتور را انجام می دهند.

در آسانسورهای مغناطیسی اجزایی مانند وزنه ,تعادل  ,کابل و موتورخانه وجود نخواهد داشت .

آسانسورهای مغناطیسی از لحاظ ایمنی از آسانسورهای دیگر از ضریب امنیتی بالا تری برخوردار است و همچنین به لحاظ قیمت گران تر از دیگر آسانسورها می باشد.

آسانسورهای کششی

نیروی محرکه آسانسورهای کششی از یک موتور الکتریکی که اکثرا در بالای چاه آسانسور نصب شده است که در برخی از طراحی ها در پایین کنار چاهک و در بسیاری از مواقع در محلی به نام موتورخانه نصب می شود.

روی فلکه این موتور سیم بکسل که از سمتی به کابین آسانسور و از سمتی دیگر به قاب وزنه قرار دارد متصل است.

همچنین شما عزیزان جهت سرویس آسانسور در کرج می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با شرکت خدمات فنی شهرآرا تماس حاصل فرمایید

خواندن 2667 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید